• Jarný koncert

• Každý rok jar prináša v prírode prebudenie, závan znovuzrodenia rastlín. Vidíme to všade vôkol nás. Už len pohľadom z okna sa na nás valí zelená farba mladej trávy... Žltá, červená či fialová v kvetoch či už na zemi alebo v korunách stromov... Čas nabrať sily nádychom jarného vánku, zahriať tvár slnečnými lúčmi, poštekliť nos vôňami jari, započúvať sa do melódie vtáčieho štebotania. To všetko je možné, ak ste zdraví a máte možnosť sa voľne pohybovať. Deti, pacienti v Detskej fakultnej nemocnici z rôznych dôvodov tú možnosť často nemajú. Preto sa naša škola rozhodla prostredníctvom našej učiteľky Mgr. Lucie Baňasovej osloviť riaditeľa Konzervatória Jozefa Adamoviča na Exnárovej ulici v Košiciach pána Mgr. Róberta Galovicsa a poprosiť ho o vystúpenie študentov.

Učitelia konzervatória sa chopili šance a pripravili nádherný a hlavne pestrý koncert, ktorý sa uskutočnil v priestoroch chodby DFN pri lekárni Včielka. Študenti za inštrumentálneho sprievodu korepetítorov zaspievali slovenské ľudové piesne, slovenský pop music, sláčikové kvarteto zahralo hudobnú rozprávku. Okoloidúci návštevníci neďalekých ambulancií sa s úžasom pristavovali, pacienti z oddelení ako prikovaní sledovali na lavičkách celý koncert. Zároveň súbežne prebiehalo na oddelení Detskej onkológie bábkové divadlo o Jankovi Polienkovi za sprievodu gitary, následne nanovo odspievali študenti prvého ročníka ľudové piesne, čím aspoň na chvíľu oživili a spríjemnili atmosféru a prácu na onkologickom oddelení.

Tak pestrý a bohatý program z nás nikto neočakával, čo bolo pre všetkých divákov nielen príjemným prekvapením, ale aj zážitkom, na ktorý sa len tak nezabúda. Pri rozhovore s pacientmi, s rodičmi aj  personálom sme si vypočuli len samé slová chvály.

Na záver chceme všetkým zúčastneným, pedagógom aj študentom, Konzervatória Jozefa Adamoviča poďakovať za ich prednesené talenty a energiu, ktorú do koncertu a divadla vložili. Dúfame, že nás častejšie navštívia. ĎAKUJEME!

• DentalAlarm

• Študentky zubného lekárstva LF UPJŠ v Košiciach navštívili našu školu s programom Dental Alarm.

Tento osvetový program v sebe spája teoretickú a praktickú prednášku zameranú na starostlivosť o chrup, ako a prečo sa máme o svoje zuby starať. Bolo to zaujímavé, poučné a pútavé stretnutie.

Tešíme sa na ďalšie stretnutia.

• Detská misia

• Opäť  našu nemocničnú školu navštívili členky Detskej misie aj spolu s dobrovoľníčkami. Pripravili si pre nás program Veľkonočné vajíčko. Program bol o láske k Bohu. Pripomínal deťom vzájomnú lásku, úctu a pochopenie iných  ľudí. Deti sa naučili  novú  pieseň o Bohu. Svoj spev sprevádzali pohybom a hudbou. Na záver sa zapojili do krízu aj do vajičkového pexesa ,začo boli odmenené čokoládovým vajíčkom. Bolo to nádherné popoludnie, začo veľmi pekne ďakujeme.

• Základná škola s materskou školou pri zdravotníckom zariadení
        • pevná linka: 055 6424 609 mobil: 0948 236 447, 0948 373 465 web stránka školy: zsdfnke.edupage.org.
        • Trieda SNP 1, 040 11 Košice Slovakia
        • Regionálny úrad školskej správy Košice
        • samostatná rozpočtová organizácia
        • riaditeľka školy: Mgr. Nelli Csillaghová mobil: 0948 010 868, 0948 373 465 zástupca RŠ pre ZŠ a ŠKD: Mgr. Ján Beliš mobil: 0948 236 447 zástupkyňa RŠ pre MŠ: Mgr. Monika Baluchová mobil: 0948 236 447