• Hodina biológie na oddelení detskej chirurgie

• Žiaci si aj počas hospitalizácie v nemocnici usilovne plnia svoje školské povinnosti. Na hodine biológie im pani učiteľka ukázala mikroskop a vysvetlila, ako sa pripravuje natívny preparát. Teoretické poznatky o metódach a prostriedkoch skúmania v biológii (učivo 5.ročníka) si následne overili na praktickom cvičení. Na mikroskopické pozorovanie prírodnín si zvolili veľmi rozšírený druh zeleniny – cibuľu kuchynskú. V preparáte z pokožky dužinatého listu cibule videli podlhovasté bunky zväčšené až 2000- násobne(okulár 10 x objektív 200). Kryštáliky šťaveľanu vápenatého pozorovali v suchej šupke cibule. Hospitalizovaný piatačik fascinovane pozoroval pripravené mikroskopické preparáty J Sme radi, že vieme u nás deťom vyčariť úsmev na tvári, zaujímavými aktivitami vzbudiť záujem o nové poznatky a uľahčiť im tak návrat do kmeňovej školy.

• ŠKOLSKÝ ROK 2022/ 2023

• Vážení rodičia, milé deti, milí žiaci.

Začíname ďalší rok v nádeji, že tento školský rok nebudeme čeliť obmedzeniam, či akýmkoľvek prekážkam pri práci s Vami.  My, učitelia, sa na Vás veľmi tešíme, na naše každodenné stretnutia v herni, jedálni, či pri Vašich lôžkach. Zakaždým Vám prinesieme celé priehrštie vedomostí, tvorivosti a zaujímavých aktivít. Spolu sa posnažíme zabudnúť na starosti a ťažšie chvíle v nemocničnom prostredí. Váš úsmev a dobrá nálada nás vždy zahreje pri srdci v nádeji, že to všetko prispeje k urýchleniu liečebného procesu.

Prajeme Vám krásny štart do nového školského roka, šťastie a najmä zdravie, nech ste čo najskôr doma so svojimi najbližšími.

Začíname :-)

• Základná škola s materskou školou pri zdravotníckom zariadení
        • pevná linka: 055 6424 609 mobil: 0948 236 447, 0948 373 465 web stránka školy: zsdfnke.edupage.org.
        • Trieda SNP 1, 040 11 Košice Slovakia
        • Regionálny úrad školskej správy Košice
        • samostatná rozpočtová organizácia
        • riaditeľka školy: Mgr. Nelli Csillaghová mobil: 0948 010 868, 0948 373 465 zástupca RŠ pre ZŠ a ŠKD: Mgr. Ján Beliš mobil: 0948 236 447 zástupkyňa RŠ pre MŠ: Mgr. Monika Baluchová mobil: 0948 236 447